Taekwondo olimpijskie
Pływanie
Piłka nożna chłopców

Dostęp do e-dziennika dla rodziców

Wpis opublikowany dnia 26-09-2017 o godz. 10:45. Opracowanie: Marcin Maćkiewicz

inne
W odpowiedzi na telefony w sprawie loginów i haseł do e-dziennika informujemy, że loginem jest adres e-mail podany w deklaracji chęci dostępu do e-dziennika przekazanej wychowawcy klasy, natomiast hasło tworzą Państwo osobiście postępując zgodnie z instrukcją pierwszego logowania dostępną w zakładce Organizacja >> Dziennik elektroniczny.

Jeśli otrzymają Państwo informację, że podanego adresu e-mail nie ma w bazie danych, prosimy o kontakt z wychowawcą klasy w sprawie sprawdzenia poprawności wprowadzonego do dziennika adresu e-mail.

Dzień głośnego czytania

Wpis opublikowany dnia 16-03-2019 o godz. 07:54. Opracowanie: Alina Zglinicka i Hanna Gutkowska

informacja

14 marca 2019 roku w naszej szkole na korytarzu przy bibliotece odbyło się głośne czytanie bajek, wierszy i wierszyków znanych polskich poetów. Czytali nauczyciele poloniści, historycy oraz uczniowie XV LO i  SP 44MS.

 Dzień ten był świetną okazją, by uświadomić uczniom, tym starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

Wśród zalet głośnego czytania należy wspomnieć choćby kilka: rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa, poprawianie pamięci i koncentracji, a przede wszystkim wprowadzanie w ciekawy świat literatury.

Mamy nadzieję, że czytanie wszystkim się podobało :)

 

  

 

 

Warsztaty jazzowe dla dzieci i młodzieży

Wpis opublikowany dnia 14-03-2019 o godz. 23:22. Opracowanie: Monika Jarzyna

informacja

Akademia Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

Od pulsu serca do rytmów natury

 

Zespół Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy zaprasza do udziału w interaktywnych warsztatach muzycznych - Akademia Muzyki Rozrywkowej i Jazzu: Od pulsu serca do rytmów natury – skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej – realizowanych w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego.

 

Warsztaty poprowadzi Jacek Pelc - znany i ceniony muzyk jazzowy, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, nagrodzony medalem Gloria Artis.

 

Spotkanie poprzedzone będzie prelekcją poświęconą charakterystycznym cechom prezentowanego gatunku muzycznego z elementami zarysu historycznego. Wszystkie omawiane cechy będą ilustrowane żywą muzyką wykonywaną na instrumentach akustycznych. Wspólna zabawa z rytmem i śpiewanie prostych melodii ze słuchaczami spełni rolę umuzykalniającą.

 

Warsztaty odbędą się w terminach:

27 marca, 17 kwietnia, 13 maja, 27 maja, 12 czerwca 2019 roku

w godzinach:

9:00, 10:00, 11:50, 12:50.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

Zapisy pod nr tel.: (52) 343 66 67 wew. 224.

 

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w ustalonych terminach warsztatów, o czym poinformuje zapisanych uczestników.

 

Hiszpański zawrót głowy

Wpis opublikowany dnia 14-03-2019 o godz. 23:12. Opracowanie: Monika Jarzyna

informacja

Za nami kolejne audycje muzyczne w wykonaniu artystów Filharmonii Pomorskiej. W miniony wtorek (12.03.2019 r.) przenieśliśmy się do Hiszpanii słuchając ekspresyjnych melodii wygrywanych na gitarze i podziwiając ogniste, pełne temperamentu tańce hiszpańskie, takie jak flamenco, czy bolero.

 

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na kolejne audycje - najbliższe 30 kwietnia 2019 r., tym razem pod hasłem: "Polak - Węgier dwa bratanki". W sposób szczególny zapraszamy wszystkich Seniorów na specjalnie dla nich przygotowaną audycję o godz 12:00.

Rezerwacja miejsc: tel. (52) 343 66 67 wew. 224.

 

Więcej zdjęć w GALERII.

 

  

Wiosenne zawody w Bydgoszczy

Wpis opublikowany dnia 14-03-2019 o godz. 22:45. Opracowanie: Mariola Raszlińska

sport

9 marca w Bydgoszczy odbyły się I Wiosenne Zawody Pływackie Wakacje.pl . Wzięło w nich udział prawie 80 pływaków MUKS Piętnastka Bydgoszcz.

Na podium w konkurencjach indywidualnych stawali:

Filip Mrozek, Filip Iwanowski, Jakub Borowicz, Rozalia Kwiatkowska, Weronika Socha, Michał Bryll, Roksana Gluba, Wiktoria Kocikowska, Sebastian Kowalczyk, Jakub Jendruszewski, Adriana Kulczyńska, Mikołaj Mroziński, Inga Ciesielska, Szymon Gruba, Julia Kalkowska, Marcelina Moritz, Dominika Ronkiewicz, Igor Szymański, Alicja Sędłak, Emilia Woroniecka, Jarosław Knopp, Melissa Orum, Nadia Studzińska, Otylia Tomasik, Olimpia Chlewińska, Julia Gus, Kacper Rutkowski, Kacper Szczepański, Patryk Winiatowski, Hubert Woźniak.

 

Medale wywalczyły sztafety:

8 lat i młodsi: złoty – Jakub Górniak, Lena Żurek, Filip Mrozek, Antoni Dobosz, Paula Socha, Mateusz Nitek, Maria Wasilewska, Laura Kozłowska

10 lat: złoty – Rozalia Kwiatkowska, Jakub Borowicz, Wiktor Muller, Weronika Socha

11 lat: złoty – Michał Bryll, Wiktoria Kocikowska, Roksana Gluba, Sebastian Kowalczyk

14 lat: złoty – Dominika Ronkiewicz, Igor Szymański, Inga Ciesielska, Szymon Gruba

15 lat: złoty – Otylia Tomasik, Nadia Studzińska, Melissa Orum, Wiktoria Czarniak

16 lat i starsi: złoty – Kacper Szczepański, Kacper Rutkowski, Patryk Winiatowski, Hubert Woźniak

16 lat i starsi: srebrny – Julia Gus, Adriana Kulczyńska, Mikołaj Mroziński, Jarosław Knopp.

 

Organizator nagrodził trzech najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych:

1m-ce: Michał Bryll, Julia Gus, Alicja Sędłak, Patryk Winiatowski, Jarosław Knopp

2m-ce: Sebastian Kowalczyk, Wiktoria Kocikowska, Rozalia Kwiatkowska, Nadia Studzińska, Kacper Rutkowski

3m-ce: Jakub Jendruszewski, Olimpia Chlewińska, Otylia Tomasik, Dominika Ronkiewicz, Kacper Szczepański, Mikołaj Mroziński

 

Swoje życiowe wyniki poprawiali również: Remigiusz Argalski, Wiktoria Błaszczykowska, Wiktor Bonin, Wiktoria Czarniak, Emilia Damazyn, Antoni Dobosz, Oliwia Dywel, Jakub Górniak, Zuzanna Iwanowska, Wiktoria Jaworska, Joanna Katafiasz, Emil Kiciński, Kacper Klessa, Marcin Klonowski, Kalina Kłosowska, Wojciech Kosiedowski, Igor Kowalczyk, Lena Kozłowska, Teresa Krawczyk, Miłosz Kuźmicz, Zuzanna Lewandowska, Oliwa Maciejewska, Maksymilian Michalski, Wiktor Muller, Mateusz Nitek, Gabriela Nowicka, Szymon Padzikowski, Oliwia Przybył, Dariusz Rogalski, Paula Socha, Marcel Stadnik, Kacper Szczęsny, Kajetan Szymańczak, Letycja Thim, Michał Tomczak, Natalia Tyszkiewicz, Martyna Walicka, Maksymilian Wamka, Maria Wasilewska, Zofia Wasilewska, Borys Wielgosz, Weronika Wilczyńska, Mikołaj Zawadzki, Antoni Żukowski, Lena Żurek.

 

Gratulujemy pływakom i ich trenerom!

Więcej zdjęć w GALERII.

 

 

 

Gala 2018

Wpis opublikowany dnia 14-03-2019 o godz. 22:36. Opracowanie: Mariola Raszlińska

informacja

We wtorek 12 marca w naszej szkole odbyła się coroczna GALA SPORTU, która była podsumowaniem 2018 roku. Powitaliśmy nowych zawodników i uhonorowaliśmy osiągnięcia z minionego sezonu. Statuetki przyznawane były młodszym sportowcom – Jumpiki i Championiki i starszym – Jumpy, Championy oraz najważniejsze - Super Championy, które trafiły do rąk: Kingi Paradowskiej, Marianny Rydyńskiej, Krzysztofa Matuszewskiego, Delfiny Misiuny i Roberta Kosowskiego. Była też loteria, na której uczniowie mogli wylosować ufundowane przez sponsorów upominki.

Sportowcom i trenerom gratujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Zdjęcia z uroczystości w GALERII; ich autorką jest Oliwia Wożniak.

 

 

 


<<    aktualności: 582 (1701 KB)     >>
Szczęśliwy numerek
9
Numerek ważny w piątek
19 kwietnia 2019 roku
Kalendarz roku szkolnego
Informacje
Dzisiaj jest niedziela
21 kwietnia 2019 roku


Imieniny obchodzą:
Feliks, Addar, Anzelm, Drogomił, Apollo, Apollina, Bartosz, Konrad
Prognoza pogody
Bydgoszcz
Pogoda - Bydgoszcz
Inne

SEKRETARIAT SZKOLNY

Godziny pracy:
poniedziałek 7:30 - 15:30
wtorek 8:00 - 16:00
środa 7:30 - 15:30
czwartek 7:30 - 15:30
piątek 7:30 - 15:30


GABINET PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ I POMOCY PRZEDLEKARSKIEJ

Godziny pracy:
poniedziałek 7:25 - 11:25
wtorek 11:45 - 15:20
środa 7:25 - 15:00
czwartek 11:45 - 15:20
piątek 11:45 - 15:20

st.piel.dypl. Alicja Rapicka


PEDAGOG

Godziny pracy:
PONIEDZIAŁEK 9:00 – 14:00
WTOREK 13:00 – 16:00
ŚRODA 10:00 – 15:00
CZWARTEK 9:00 – 12:00
PIĄTEK 8:00 – 12:00

mgr Sylwia Lewandowska


INSPEKTOR DS. BHP

Godziny pracy:
ŚRODA 8:00 – 15:30
CZWARTEK 8:00-15:30

mgr Dorota Gawronek

Brak identyfikatora należy zgłaszać do sekretariatu szkoły.

Brak etui identyfikatora lub "smyczy" należy zgłaszać do pani Teresy Chrapkowskiej.
Autor strony: Marcin Maćkiewicz
(admin@liceumxxms.edu.pl)
Opiekun strony: Mariola Raszlińska
(raszlinska@liceumxxms.edu.pl)